Szlovák hétvége

Július 17-18-án Szlovákiában Garamszentkereszt mellett versenyeztünk szombaton a már jól ismert sík időfutamon, vasárnap pedig a rövid, meredek emelkedőkkel tarkított lutillai mezőnyversenyen. Szombaton az időjárás nem volt igazán kerékpárosbarát, a lányok rajtjára újra elkezdett esni az eső (legalább nem volt meleg), de az egyenes, sík pályán szerencsére semmi veszélyt nem jelentett. László Tami sima mezőnybringával teljesítette a távot és a 15. helyen végzett, Czéczei Flóra haladását is csak egy könyöklő segítette, aki elég jó idővel a 10. helyet szerezte meg. Másnap már napsütéses idő fogadott minket, de egy “kis” technikai probléma akadt Tami kerékpárjával és így cserebringával (köszönjük Dorka) kellett nekivágnia a versenynek. Az első körben a mezőny egy részét félreirányították, amiből egy kisebb káosz lett és a mi két versenyzőnk ekkor a második bolyban ragadt, ami azt jelentette, hogy az 5. helyért versenyezhettek (4 női bringás maradt elöl az U17-es szlovák fiúkkal). Tami hozta az 5. helyet, Flórának viszont leesett a lánca az utolsó körben, mellyel már behozhatatlan hátrányba került és végül a 9. helyet szerezte meg.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.